Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer double deck electric baking oven ycd 2-4d, potato peeler tp-450 and baking oven with proofer (electric) - full ss.
₹ 69000 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Electric |
| Total Number of Trays | 4 |
| Number Of Deck | 2 Deck |
| For Baking | Bread/Bun |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Size | Large |
| Deck Type | Stainless Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| Max Temperature | 350°C |
| Number Of Decks | Double Decks |
| Deck Size | 600x400mm |
| Dimensions (W x D x H)mm | 1210x810x1280mm |
| Control Mode | Digital mode |
| Body Material | Mild Steel |
| Door Type | Double Door |
| Portability | Portable |
| Voltage | 420 V |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | ISO |
| Size/Dimension | 1210x810x1280mm |
| Other Features | 2 Deck 4 Tray |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50250 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Batch | 110Kg |
| Production Capacity | 110Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power Rating | 1.5 HP |
| Body Material | SS 304 |
| Operation Mode | Electric |
| Size | 742*582*960MM |
| Warranty | 1 |
| Color | Silver |
| Dimension | 742*582*960mm |
| Voltage | 220V |
| Power Source | Electric |
| Brand | Products and Ideas (India) Pvt Ltd |
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Electric |
| Number Of Deck | 2 Deck |
| Features | With Proofer, With Wheels |
Minimum order quantity: 1 Piece
Varun Arora (Sales Head)
Products & Ideas (India) Pvt Ltd
28/6/5, (Opp, MCD Primary School), Badli Village
New Delhi - 110085, Delhi, India