Pioneers in the industry, we offer kitchen warmer drawer, nachos cheese warmer, chocolate warmer digital small, electric pass through warmer (small) and glass display big from India.
₹ 192667 / Piece Get Latest Price
| Type | Buffet Food Warmer |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Color | SILVER |
| Power Source | ELECTRIC |
| Warranty | 1 |
| Product Type | WARMER |
| Door Type | SINGLE DOOR |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 11275 / Piece Get Latest Price
| Size/Dimension | 405x395x555mm |
| Type | Commercial Food Warmer |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 300W |
| Voltage | 220V |
| Color | SS |
| Power Source | Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Watts | 300W |
| Product Type | Nachos Warmer |
₹ 18800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.5 kg |
| Size/Dimension | 280*180*295 |
| Type | Commercial Food Warmer |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 31500 / Piece Get Latest Price
| Type | Hot Display Case |
| Application Type | Puff |
| Heating System | Electric Element |
| Door Type | Glass Door |
| Number Of Plates | 2 |
| Shape | Square |
| Power Source | Electric |
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Color | Grey |
| Counter Shape | Square |
| Size | 554*376*376MM |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Commercial |
| I Deal In | New Product Only |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity In Litter | 45Ltrs |
Varun Arora (Sales Head)
Products & Ideas (India) Pvt Ltd
28/6/5, (Opp, MCD Primary School), Badli Village
New Delhi - 110085, Delhi, India