Leading Manufacturer of stone pizza oven large (full ss), stone pizza oven large double deck ( full ss) and double deck electric baking oven wff-202d from New Delhi.
₹ 26500 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Gas |
| Type of Pizza Oven | Single Deck 1 Tray |
| Number Of Deck | 1 Deck |
| For Baking | Pizza |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Size | Big/Large |
| Usage/Application | Commercial |
| Body Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | ISO |
| Size/Dimension | 600*600*15MM |
₹ 48500 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Gas |
| Type of Pizza Oven | Double Deck 2 Tray |
| Number Of Deck | 2 Deck |
| For Baking | Pizza |
| Size | Big/Large |
| Operation Type | Semi Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Body Material | Stainless Steel |
| Door Type | Double Door |
| Portability | Non Portable |
| Voltage | 220 V |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | ISO |
| Size/Dimension | 600*600*15MM*2 |
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Number Of Deck | 2 Deck |
| For Baking | Biscuit/Cookies |
| Power Source | Electric |
| Operation Type | Automatic |
| Size | Large |
| Number Of Decks | Double Decks |
| Deck Size | 600x400MM |
| Dimensions (W x D x H)mm | 915x700x800MM |
| Usage/Application | Commercial |
| Body Material | Mild Steel |
| Controlling mode | digital timer |
| Door Type | Double Door |
| Automation Grade | Electrical |
| Portability | Portable |
| Voltage | 220 V |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | ISO |
| Size/Dimension | 915x700x800mm |
Varun Arora (Sales Head)
Products & Ideas (India) Pvt Ltd
28/6/5, (Opp, MCD Primary School), Badli Village
New Delhi - 110085, Delhi, India