Offering you a complete choice of products which include ice cream softy machine 404-a, popcorn machine cart, ace plus mixing tumbler pi 211 and hamburger warmer electric(big).
₹ 136500 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 20 Litres |
| Output Capacity | 250 Cones/Hour |
| Usage/Application | Commercial |
| Number Of Flavors/Valves | 3 |
| Placing Type | Table Top Model |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Refrigerant | R-404a |
| Number Of Flavours/Valves | 3 |
| Power | 1.95Kw |
| Phase | Single Phase |
| Dimensions(L x W x H) | 540x720x850mm |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Dimension | 540*720*850MM |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Snacks Type | Popcorn Machine |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Commercial |
| Warranty | 1 |
| Brand | Products and Ideas (india) Pvt Ltd |
| Machine Type | Popcorn |
| Model Name/Number | Popcorn Cart |
₹ 46000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20L |
| Material | Mild Steel |
| Phase | single |
| Warranty | 1 year offsite |
| Color | Grey |
₹ 26150 / Piece Get Latest Price
| Size/Dimension | 410x700x300mm |
| Type | Hamburger Warmer |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 2kw |
| Voltage | 220V |
| Color | Silver |
| Power Source | Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Watts | 2000W |
| Product Type | Hamburger Warmer Electric |
Varun Arora (Sales Head)
Products & Ideas (India) Pvt Ltd
28/6/5, (Opp, MCD Primary School), Badli Village
New Delhi - 110085, Delhi, India